PIOTR MĘDERAK

Aktor, reżyser, nauczyciel dyplomowany. Założyciel i prezes zarządu Fundacji Sztuki Teatralnej i Filmowej Plejada w Krakowie, założyciel i dyrektor artystyczny Teatru Plejada (7 grudnia 2011 r.). W przeszłości: dyrektor Orawskiego Centrum Kultury, dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych, prezes zarządu studio art7 sp. z o.o. oraz działalność artystyczna estradowa: koncerty, konferansjerka, działalność dziennikarska i edukacyjna. Wykształcenie: Wydział Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (Katowicka Szkoła Filmowa - wyższe magisterskie), Szkoła Aktorska (Krakowskie Szkoły Artystyczne), Studium dziennikarskie (AP Kraków). Teatr Plejada ma w repertuarze (obecnie) 10 spektakli. Teatr Plejada wystawia swoje spektakle na scenach Polski, współpracuje także z Teatrem Praska 52.

KATARZYNA GALICA

Aktorka. Ukończyła PWST Kraków w 1998r. Ma na swoim koncie wiele ról teatralnych ,filmowych i telewizyjnych. Pracowała z wieloma wybitnymi twórcami teatru i filmu ,m.in.: z Jerzym Stuhrem, Tadeuszem Bradeckim, Wojciechem Smarzowskim, Władysławem Pasikowskim, Janem Kidawą -Błońskim, Barbarą Sass, Iwoną Kempą, Januszem Szydłowskim, Filipem Zylberem, Piotrem Kruszczyńskim.  W latach 1998-2000 była członkinią zespołu aktorskiego Teatru Ludowego w Krakowie, a w latach 2000-2004 Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie. Obecnie współpracuje gościnnie z wieloma krakowskimi teatrami. Można ją oglądać na deskach Teatru Stu w spektaklach pt. "Inne rozkosze", oraz " O psychiatrach,psychologach i innych psycholach," w reż. Artura "Barona"-Więcka, w Teatrze Nowym. Proxima w przedstawieniu pt. " Kobiety objaśniają mi swiat" w reż. Iwony Kempy, w Teatrze Ludowym na Scenie Pod Ratuszem w spektaklach : "Sarenki"-reż . Tomasz Svoboda, oraz "Sąsiedzi" w reż. Andrzeja Sadowskiego, w Krakowskim Teatrze Variete w spektaklu pt. "Dziewczyna z plakatu". Grywa zarówno role komediowe jak i dramatyczne. Znane filmy i seriale z udziałem aktorki to : "Historie miłosne" w reż . Jerzego Stuhra, "Vinci" , Juliusza Machulskiego, "Show" w reż. Macieja Slesickiego, "Wszystkie kobiety Mateusza"w reż. Artura "Barona"-Więcka, "Glina" Władysława Pasikowskiego, "Halo Hans" w reż Wojciecha Adamczyka, "Warto kochać" w reż. Jana Kidawy-Błońskiego, "Swiat według Kiepskich" , "Przyjaciółki" . "Samo życie", czy "Czas honoru".

MAREK WOLNY

Ur. 24 marca 1970 roku w Krakowie. Aktor teatralny, filmowy i telewizyjny, członek Związku Artystów Scen Polskich. Ma na swoim koncie kilkadziesiąt ról teatralnych, a także kilka filmowych. Można go również zobaczyć na mniejszym ekranie w niektórych serialach telewizyjnych. Ostatnie z nich to "Lombard. Życie pod zastaw.", "Pierwsza Miłość", "Ślad". W stałej współpracy związany jest z Teatrem Plejada, z Krakowskim Teatrem Komedia oraz Krakowską Scena Klasyczną wystawiającą na deskach Teatru Praska 52.
1 /

WOJCIECH MICHNO

Aktor. W latach1992-1996 współpracujący z grupą "Aktorzy Teatru Cricot",uczestnik Międzynarodowych Festiwali Teatralnych m.in w Awinionie,Edynburgu,Sao Paulo. W roku 1994 współzałożyciel teatru MIST oraz wiceprezes Fundacji Międzyludzkie Inspiracje Sztuką Teatralną.Gościnnie występujący na deskach Teatru Solskiego w Tarnowie oraz Teatru Ludowego. Od 2013 do dnia dzisiejszego aktor zespołu Teatru "Plejada".

Na skróty

Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej.